Loopy بک لینک: Classes from The Professional

اگر به تازگی وبسایتی را راهاندازی کرده و قصد بررسی موارد مربوط به سئو را داشته باشید، به احتمال زیاد با بک لینک یا پیوند ورودی آشنا شدهاید. البته این مورد به طور واضح مشخص است اما سوال اصلی اینجاست که آیا بک لینک سایت از صفحات پرترافیک رتبه بهتری را نسبت به سایر صفحات بدست میدهد یا خیر. سئو فرآيند سادهاي نيست که به راحتي پيادهسازي شود زيرا نيازمند دانش زياد، علم پيش زمينهاي و صبر است. اگرچه لپ تاپها به دلیل قابل حمل بودن محبوبیت فزایندهای دارند، اما باید توجه داشت که این محصولات برای همه مناسب نیستند. این سه ترفند گزینههایی عالی برای شروع به حساب میآیند. البته این روش تنها یکی از فرآیندهای بازاریابی اینترنتی را شامل میشود. در این روش باید ببینید که چه افرادی در رابطه با کسب و کار شما به صورت آنلاین مطلب منتشر کردهاند اما لینکی به مطالب شما اختصاص ندادهاند. با توجه به شیوع بیماری کرونا در دو سال اخیر، بسیاری از مشاغل به صورت «دور کاری» تبدیل شدند و اکثر آموزشها هم به صورت آنلاین در آمدند، از این رو خرید لپ تاپ و دیگر دستگاههای هوشمند هم رونق گرفت. اما ظاهر اصلی این دستگاه به شکل یک لپ تاپ مهندسی بوده و ظاهر لپ تاپ های گیمینگ ایسوس همانند سری لپ تاپ های ایسوس زفیروس M16 را ندارد.

اچ پی یکی از قدیمیترین برندها در زمینه ساخت لپ تاپ است که بدلیل رقابتی شدن شدید بازار لپ تاپ شاید دیگر محبوبیت قدیم را نداشته باشد ولی هنوز یکی از اولین انتخاب های کاربران در هنگام خرید لپ تاپ است. به هنگام بررسی این موضوع که بک لینک سایت چیست باید ترافیک سایت را نیز در نظر بگیریم. متنی که به آن لینک میشود موسوم به «Anchor Text» است و نسبت به بخش دیگر متن، متمایز است. در بین سایتهای ایرانی، سایتهای زیادی با سرویس خرید و فروش پاپآپ وجود دارد که بازدید بالا و رتبه الکسا مناسبی دارند. چون تریبون با بیش از ۱۵۰۰ رسانه در حوزههای مختلف و با اعتبار دامنهٔ بالا همکاری دارد، پایینترین قیمت را تضمین و بهشکل خودکار لینکهای داخل رپورتاژ را رصد میکند. باقدرت میتوان گفت که این شرکت تایوانی یک سرو گردن از رقبای خود بالاتر بوده و همیشه چند قدم از آنها جلوتر است. تا اینجا به شکلی با بکلینک آشنا شدهایم و میدانیم بکلینک سایت چیست اما در ادامه باید به یک نکته مهم یعنی اعتبار دامنه اشاره کنیم. تا اینجا میدانیم که بک لینک سایت چیست اما نکته مهمی که باید در نظر بگیریم این است که این بکلینک باید شامل کلمه کلیدی هدف نیز باشد.

گوگل و سایر موتورهای جستجو بک لینک سایت را به عنوان عاملی برای بهبود طبیعی (ارگانیک) رتبه سایت در نظر میگیرند. سئو تکنیکال شامل فعالیتهایی همچون بهینهسازی کدهای سایت، بهبود سرعت صفحات و بارگذاری، ریسپانیو و موبایل فرندلی،… اینکه فقط بکلینک داشته باشید، راه مناسبی برای بهبود رتبه سایت به شمار نمیآید. رپورتاژ آگهی نهتنها رتبهٔ سایت شما را تکان میدهد، بلکه نوعی تبلیغ برای کسبوکارتان هم است. به بیان ساده، این اعتبار از طریق بکلینک به سایت شما انتقال پیدا میکند. البته گرفتن بکلینک با دشواریهایی همراه است که در ادامه همین مطلب، راههای دریافت بکلینک را نیز بیان میکنیم. در این بین، تریبون (یکی از زیرمجموعههای یکتانت) یکی از آن پلتفرمهایی است که با خیال راحت میتوانید انتشار رپورتاژتان را به آنها بسپارید. در دوستیابی اینترنتی، وبکم نقش مهمی بازی میکند و وبگاه مشهور یوتیوب پر است از تصاویری که مردم با وبکمهایشان ذخیره کردهاند. به طور مثال در عکس زیر، تصویر سمت چپ، یک عبارت (Click Here) را در صفحه نشان میدهد که یه یک سایت لینک شده است. اگر محتوای بسیار کمیاب و باارزشی مثل یک اینفوگرافیک بدیع و جذاب، گزارش و آمار و ارقام منحصربهفرد، ابزار رایگان، یک کیس استادی خاص و…

توسط مجتبی شکوری

مجتبی شکوری