میناکاری روی مس اصفهان خرید میناکاری قیمت خرید ظروف و محصولات مینا کاری اصفهان | گالری تبلیغاتی امیران تبلیغ

شما می‌توانید میناکاری اصفهان را با قیمت و کیفیتی بی‌همتا در پامیراث خرید کنید. روشی که امروزه در اکثر شهرها مرسوم است به این صورت که نقش‌های مینا بر روی لعابی شفاف شکل می‌گیرد. بدین منظور و برای میناکاری، ابتدا استادی مسگر یا دواتگر می‌بایست که شیء مربوط را بر اساس طرح مورد نظر بسازد و سپس استادی میناکار روی آن را لعاب سفید رنگ بدهد. مرحله لعاب دهی سه یا چهار بار انجام می‌گیرد و هر بار نیز همراه با قرار گرفتن در کوره با حدود ۹۰۰ درجه گرما هست تا رنگ لعاب ثابت شود. سپس نقاشی روی این جسم سفیدرنگ انجام می‌شود و دوباره شی به کوره می‌رود تا در درجه‌ای در حدود ۸۵۰ تا ۹۰۰ درجه پخته شده و رنگ‌ها به شکل دلخواه در آیند.

گلدان مینا 20 و 16 سانتی قابدار

پس از پایان پخت کار نقاشی مینا، روی آن را با لعاب شفاف با ضخامت کم می‌پوشانند و مجدداً می‌پزند. هنگام نقاشی بر مینا، زیاد شدن رنگ موجب شُرّه و خرابی کار در مرحله حرارت دادن می‌شود. اگر رنگ در نقطه‌ای بیش از حد لازم باشد، می‌بایست قبل از پخت، اضافی آن را برداشت. از میان نمونه‌های میناکاری ایران باستان، صفحات ساسانی کشف شده در ارمنستان وجود دارد که در موزه هنرهای اسلامی برلین نگهداری می‌شود. یکی از قدیمی‌ترین نمونه‌های میناکاری یک جفت گوشواره کشف شده در نهاوند است که قدمت آن به ۸۰۰ تا ۷۰۰ قبل از میلاد می‌رسد.

  • این هنر به 1500 سال قبل از میلاد برمی‌گردد؛ و در حال حاضر محصولات مختلفی مانند بشقاب، گلدان، قاب، در پنجره، وسایل زینتی و زیورآلات رنگ‌آمیزی شده بارنگ‌های مینا در نظر گرفته‌شده است.
  • جهت تحقق این آرمان ، ما برآنیم تا دوره هایی را جهت آموزش مشتاقان هنر با کمترین هزینه و هنرمندترین استادان برگزار نماییم لذا از شما دوستداران هنر تقاضا میشود جهت تمایل به شرکت در دوره ی آموزشی درلینک زیر ثبت نام نمایند.
  • ما برای شما لیست قیمت میناکاری اصفهان را در نظر گرفته ایم تا بتوانید انتخابی راحت و سریع تر داشته باشید.
  • قیمت خرید از تولید کننده میناکاری بسیار ارزانتر از خرده فروشی ها در بازار است.
  • صنایع دستی اصفهان از مهمترین گزینه ها برای صادرات غیر نفتی بشمار می رود.

هدف از خرید میناکاری، حمایت از هنر اصلی ایرانی و جلوه بخشیدن به فضای منزل است. فروشگاه صنایع دستی اصفهان با احداث کارگاه های مجهز و نیروی انسانی کارآزموده و فنی زیر نظر مستقیم استاد مرتضی اسماعیلی اقدام به تولید و عرضه مستقیم محصولات مختلف میناکاری و هدایای تبلیغاتی و تندیس های مختلف نموده است. بازار میناکاری اصفهان محل فعالیت اساتید و هنرمندان و یادگیری هنرجویان است.

جا سوئیچی دیوار کوب میناکاری

میناکاری روی مس اصفهان خرید میناکاری قیمت خرید ظروف و محصولات مینا کاری اصفهان | گالری تبلیغاتی امیران تبلیغ

این هنر به 1500 سال قبل از میلاد برمی‌گردد؛ و در حال حاضر محصولات مختلفی مانند بشقاب، گلدان، قاب، در پنجره، وسایل زینتی و زیورآلات رنگ‌آمیزی شده بارنگ‌های مینا در نظر گرفته‌شده است. میناکاری اصفهان یکی از هنرهای سنتی این شهر است که از نسل‌های گذشته به ارث رسیده است. افرادی که در این صنعت ‌کار می‌کنند حرفه‌ای هستند تا خلاقیت خود را با یک هنر عالی ترکیب کنند. در مرحله سوم میناکاری روی سفال باید به کمک جوهر مخصوص میناکاری سفال، نقش مورد نظر خود را پیاده کنید که بر روی همان خطوط مرحله دوم باید کشیده شوند. این مرحله نیازمند این است که هنرمند از تبحر و تجربه ی نقاشی بالایی برخوردار باشد تا این نقش ها که بعدا رنگ آمیزی خواهند شد جلوه ای خاص و بی نظیری بر سطح ظرف پیدا کنند.

البته کیفیت عمل هر یک از این موارد مانند زنجیره ایی به یکدیگر متصل بوده و بستری برای مرحله بعدی می باشد. در این راستا استادکاران ماهری با برندهای مختلفی فعالیت دارند که بنحو بسیار خوبی ظروف مینا کاری را طراحی و تولید می نمایند. برخی از ظروف ساخته شده مینا کاری اسماعیلی هم اکنون در موزه های خارج از کشور در معرض دید عموم قرار گرفته است.

توسط مجتبی شکوری

مجتبی شکوری