موارد مصرف و کاربرد سیم و مفتول مسی ایطرح | foulka

تولیدات محصولات سیم وکابل دایره‌ی بزرگی از مصرف مفتول‌مس در سايزهاي متفاوت است . سطح سازی مناسب مفتول ها،کشش نهایی و مرتب سازی آنها به صورت کویل و تست گیری از نظر میزان پیچش-کشش-هدایت و مقدار اکسیژن موجود در ترکیب  در این مرحله انجام می‌شود. شاید نمی دانستید که از ۱۰ هزار سال پیش، پیشنیان ما از مس استفاده کرده اند و ما نیز امروزه در همه ی صنایع و در زندگی روزمره از مس و وسایلی که در ساخت آن ها مس به کار برده میشود، استفاده می کنیم. در حال حاضر صنعت مس به عنوان يکی از صنايع پيشران در جهان به شمار می‌آيد و سرانه مصرف اين فلز به عنوان يکی از شاخص‌های توسعه‌يافتگی کشورهای مختلف در نظر گرفته مي‌شود. میتوان گفت استفاده از مس از گذشته تا به امروز نه تنها کم رنگ نشده، بلکه با توجه به ارزش آن کاربردهای بیشتری نیز دارد.

قیمت میلگرد / مفتول مس

بعد از تولید و ایجاد لایه های اصلی، حال بخش مرکزی سیم مفتول مسی به داخل لایه پلاستیکی انتقال داده می شود و با این روش سیم مفتول مسی صنایع مفتولی تولید می شود. ساخت این نوع محصولات نیز براساس ابعاد و اندازه ای که دارند کاملا متفاوت است و استانداردهای مخصوص به خود را دارند. سیم مفتول مسی کاربردهای فراوانی دارد، اما بیشتر استفاده از آنها در آرماتور بندی و استفاده در ایجاد مقاومت در اسکلت ساختمان ها می باشد.

  • یکی از مجموعه های تولید کننده انواع سیم مفتول های مسی با کیفیت مجموعه فولکا است؛ این مجموعه انواع مفتول و توری را با کیفیت بالا و قیمت مناسب تولید کرده و در اختیار خریداران محترم قرار می دهد.
  • در این بخش قصد داریم به طور کلی در مورد کاربرد، روش تولید، مشخصات خرید، قیمت فروش و به طور کلی ویژگی‌های مفتول مسوار صحبت کنیم.
  • در حالت کلی کاربردهای این نوع سیم بیشتر به قبل از برق کشی برمی گردد و از این محصولات در تولید انواع محصولات این حوزه استفاده میشود.
  • سیم مفتول های مسی از لحاظ ابعاد نیز انواع مختلفی دارند، از ۰٫۱ میلی متر تا ۱۰ میلی متر میتوان انواع آن ها را یافت؛ البته سایر ابعاد این مفتول ها نیز در اندازه های ۱٫۳۸، ۲، ۴، ۶، ۸، ۱۰ است.
  • اگر تجربه‌ای در خرید انواع سیم و کابل ندارید حتما با مشاوران ما در تماس باشید.
  • قیمت مفتول مسوار بر اساس عواملی نظیر ضخامت میلگرد بکار رفته، کیفیت، برند سازنده، ضخامت لایه مسی و… تعیین می‌شود.

وجود فسفردر مس از میزان رسانای الکتریکی آن می کاهد و از این طریق مس حاصله برای جوشکاری و لحیم کاری مناسب خواهد بود. از سایزهای مختلف مفتول مسوار در ساخت سوزن، منگنه، دوخت کارتن، خودروسازی، ساخت کیف، چمدان، قفس و… استفاده می‌شود. از دیگر کاربردهای مفتول مسوار استفاده در آرماتوربندی عمرانی است. این محصول پس از تولید به صورت کلاف ممکن است به بازار عرضه شود. یعنی پس از اتمام فرآیند تولید، این مفتول به صورت کلاف‌هایی با وزن متفاوت بسته‌بندی می‌شود. بنابراین این مسئله در قیمت مفتول مسوار از اهمیت زیادی برخوردار است.

انواع سیم مفتول مسی

لازم به ذکر است که عناصر ذکر شده از عوامل اصلی کاهنده اکسیژن به حساب می‌آیند . اما روش دومی نیز برای کم‌کردن میزان اکسیژن در مس وجود دارد و آن استفاده کردن از کربن است. همانطور که گفته شد در مراحل تولید مفتول مسی، اکسیژن موجود در آن را حذف می‌کنند تا درصد خلوص آن بالاتر برود و بیشتر شود همچنین، پس از طی‌کردن این مراحل در ساخت مفتول مسی به دور هر سیم مسی سیم لاکی می‌کشند. قیمت خرید سیم مفتول مسی به عوامل زیادی از جمله برند تولید کننده آن، متراژ سیم و حتی نوسانات ارزی روزانه بستگی دارد. به همین دلیل برای راحتی شما خریداران سیم مفتول مسی، لیست قیمت بروز سیم مفتول مسی را در شکوه صنعت قرار داده ایم.

دویست و سی و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات‌آنلاین منتشر شد

موارد مصرف و کاربرد سیم و مفتول مسی ایطرح | foulka

سیم مفتول های مسی قدرت بسیار بالایی در اتصال پذیری دارند، تراکم پذیر هستند و از هم گسیخته نمی شوند.سیم مفتول مسی از دسته سیم هایی است که هم میتواند جریان برق را منتقل کند و هم به عنوان ابزاری برای کارهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد. سیم و مفتول مسی کالاهای واسطه ای می باشند که ، از آن ها برای انتقال برق استفاده می شود . در واقع سیم و مفتول های مسی در تولید آرمیچر ها ، ژنراتور ها و …

توسط مجتبی شکوری

مجتبی شکوری