مرکز فروش شیرآلات صنعتی قیمت شیرآلات صنعتی انواع شیرآلات صنعتی نفت و گاز | kasrasaran

این مجموعه برای کمک به جلوگیری از نشتی اطراف میله پلاگ به کار می‌رود و به میله شیر اجازه می‌دهد با حداقل نشتی جریان پروسه بالا و پایین رود. حلقه‌های بسته بندی شده درون جعبه بسته بندی سیال پروسه را درزبندی می‌کند و به میله شیر اجازه می‎دهد با حداقل اصطکاک حرکت کند. آنها دو پورت دارند، یکی برای ورودی رسانه و دیگری برای خروجی رسانه. آنها به عنوان شیرهای یک طرفه یا شیرهای بدون بازگشت شناخته می شوند زیرا فقط به رسانه اجازه می دهند در یک جهت جریان داشته باشند. این شیرها معمولا برای جلوگیری از برگشت جریان بصورت خودکار فعال می شوند و اجازه می دهند شیر هنگام عبور ماده ی سیال از آن در جهت مورد نظر به طور خودكار باز شود.

این سه نوع شامل دیسک با حرکت خطی، دیسک با حرکت چرخشی، دیسک با حرکت ربع چرخشی می باشد. هر کدام از این مدل های شیرآلات صنعتی با توجه به عملکرد و ساختاری که دارند، در صنعت های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. در سیستم اینچی، این ابزار بر اساس کلاس کاری 150، 300، 600، 900، 1500 و 2500 PSI ساخته می‌شوند. فشار و حرارت در این سیستم نیز بر اساس استاندارد ASME B16.34 تعیین می‌شود. همانند شیر های اطمینان، با تخلیه مقداری از سیال، از افزایش فشار بیش از حد آن جلوگیری می­کند با این تفاوت که این شیرها برای مایعات به کار می­روند و شیرهای اطمینان برای هوا و بخار استفاده می شوند. در سیستم تهویه مطبوع یا صنایعی که در آنها نیاز به کنترل دما، فشار و غیره باشد استفاده می­گردند که درجه حرارت سیال عبوری را کنترل می­کنند، از دو راه سیال را به هم مرتبط و طرف سوم به انشعاب متصل می گردد.

نکات مهم هنگام خرید شیرآلات صنعتی

درپوش روی بدنه به روش های پیچی (Bolted Bonnet)، روش جوشی (Welded Bonnet) یا روش رزوه ای (Threaded Bonnet) مونتاژ می شود. در روش پیچی و رزوه ای معمولا یک واشر آببندی مابین درپوش و بدنه قرار داده می شود که به آن Bonnet Gasket می گویند. محل اتصال ولو که قسمتی از بدنه آن می باشد به صورت فلنجی (Flange)، رزوه ای (Threaded) یا جوشی (Butt Welded Or Socket Welded) ساخته می شود. بال شیر توپی فلوتینگ از بالا به استم وصل می باشد و از چپ و راست، مابین دو سیت قرار گرفته و قسمت پایینی آن آزاد می باشد که حالت شناور به آن می دهد و با ورود سیال بال به سیت چسبیده و آببند را انجام می دهد.

دسته بندی شیرآلات صنعتی براساس حرکت مکانیکی (باز و بسته کردن)

مرکز فروش شیرآلات صنعتی قیمت شیرآلات صنعتی انواع شیرآلات صنعتی نفت و گاز | kasrasaran

به همین دلیل لازم است تا از نوع، تعداد و مشخصات فنی تجهیزات و شیرآلات مورد نیاز خود اطمینان حاصل کنید. پس از این کار، این لیست را بر روی سایت پایپ کالا بارگزاری کنید تا کارشناسان فروش این فروشگاه لوله و اتصالات، در کوتاه‌ترین زمان با شما تماس بگیرند. سیت شیر پروانه ای یا همان لاینر در جنس های EPDM ،PTFE ،SS 316 ،SS 304 و AL-B تولید می شوند. متریال سیت شیر پروانه ای با توجه به نوع سیال، فشار کاری و درجه حرارت انتخاب می شود. در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در تجهیزات و مراحل مختلف پالایش و انتقال، از انواع شیرآلات استفاده می شود. به همین دلیل در این مطلب از انواع فلنج و اتصالات آسیا استیل قصد داریم در مورد شیرآلات صنعتی، کاربردها و قیمت آن صحبت کنیم.

شیرهای توپی یا بال ولو و همچنین قیمت شیر توپی  (Ball Valve) :

ما با دارا بودن بزرگترین و مجهزترین شرکت تولیدکننده شیرآلات صنعتی آب و فاضلاب، در نمایندگی رسمی شرکت میراب، در خدمت پیمانکاران و کارفرمایان هستیم. بسیار شبیه شیرآلات دروازه‌ای هستند اما معمولا از آن‌ها کوچکتر و جمع و جورتر می‌باشند. معمولاً برای دوغاب‌ها (Slurries) یا پودرها (Powders) در سرویس‌های قطع و وصل به کار می‌روند.

  • انواع ولو بسته به نحوه کارکرد و مکانیزم به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شیرآلات صنعتی شود.
  • همانند شیرهای توپی، شیرهای کشویی نیز برای کنترل جریان سیال استفاده نمی شوند و معمولا در دو حالت باز و بسته مورد استفاده قرار می گیرند.
  • تا اینجای مطلب در مورد انواع شیرآلات صنعتی و کاربرد آن ها صحبت کردیم.حال در ادامه به بررسی اجزای یک شیر صنعتی می پردازیم .
  • این شیر ها می توانند کار شیر های on/off و تنظیم کننده را نیز انجام دهند.

توسط مجتبی شکوری

مجتبی شکوری