خرید پاور و منبع تغذیه کامپیوتر با قیمت مناسب بروزکالا

از نظر فنی هرچه ارتفاع ترانس بیشتر باشد قدرت و تحمل آن در برابر آمپراژ عبوری بیشتر می شود. منبع تغذیه با تبدیل انرژی از یک پریز دیواری و هدایت آن به هر یک از اجزای سیستم شما از طریق کابل های مختلف عمل می کند. اگر منبع تغذیه شما غیر ماژولار باشد، این کابل‌ها از قبل به برد مدار لحیم می‌شوند، به این معنی که نمی‌توانید کابل‌هایی را انتخاب کنید که مد نظر شما هستند و به آن نیاز دارید. تمام کابل‌ها، حتی آن‌هایی که استفاده نمی‌کنید، باید در کیس شما نگهداری شوند. هنگام انتخاب و خرید منبع تغذیه جدید، یکی از رایج ترین سوالاتی که پرسیده می شود این است که “چند وات کافی است؟” همانطور که اغلب در دنیای سخت افزار رایانه شخصی اتفاق می افتد، پاسخ بسته به نیازهای منحصر به فرد سیستم شما بسیار متفاوت است. اگر قصد خرید پاور کامپیوتر دارید باید بدانید که روند کنونی قیمت‌ها نشان می‌دهد که پاورها در حال گران شدن هستند و هیچ نشانه‌ای مبنی بر تثبیت قیمت‌ پاور کامپیوتر گیمینگ وجود ندارد.

منبع تغذیه الکتریکی داژانگ مدل PS-305D

غالب پاورهایی که در حال حاضر در بازار وجود دارند از ۲۰۰ وات تا ۱۲۰۰ وات تنوع دارند. شما بایستی با علم به توان تقریبی مورد نیاز (TDP) هر یک از قطعات کامپیوترتان و جمع زدن آن‌ها، پاوری با قدرت مناسب انتخاب کنید. البته باید در نظر داشت که به طور متوسط در کل حدود ۱۵۰ وات بین توان واقعی و توان حداکثر یک منبع تغذیه اختلاف وجود دارد. یک پاور گیمینگ خوب می‌تواند مدت زیادی برای سیستم شما دوام بیاورد، بنابراین خرید پاور گیمینگ مناسب هر چند با قیمت بالا منطقی است. در گذشته پاور کامپیوتر با ظرفیت بالا برای ولتاژهای سبک‌تر کارایی کمتری داشتند، اما در حال حاضر اینطور نیست. پاور با راندمان بالاتر نیز صرف نظر از ظرفیت آن، راندمان پایینی در بارهای سبک نخواهد داشت.

  • این جاست که راندمان یا میزان بهره‌وری (Efficiency) منبع تغذیه اهمیت پیدا می‌کند.برای در نظر گرفتن این فاکتور استاندارد 80PLUS به منبع‌های تغذیه نسبت داده می‌شود.
  • پاورهای کامپیوتر از نظر فرم فاکتور یا اندازه‌ای که دارند، در دسته‌های مختلفی قرار می‌گیرند.
  • چنانچه ولتاژ ریپل بسیار زیاد باشد، مدارهای پیچیده مورداستفاده در سایر بخش‌های کامپیوتر عملکرد ناپایداری پیدا خواهند کرد.
  • حال که اهمیت این قطعه و کار کوچک اما مهمی که انجام می دهد را فهمیدید، با ویژگی های مهمی که باید در هنگام خرید پاور به آن توجه کنید؛ آشنا می شوید.

توان مورد نیاز یک کامپیوتر توسط همین منبع تغذیه تامین می شود و به بخش های مختلف دستگاه شما می رسد. برای خرید پاور گیمینگ می‌توانید با کارشناسان ما در واحد فروش اگزو تماس بگیرید؛ همچنین در این صفحه می‌توانید قیمت پاور گیمینگ را نیز ببینید. پاور کیس یا منبع تغذیه یک کامپیوتر از چندین جزء داخلی مانند سیم پیچ‌ها، خازن‌ها و بردهای مدار الکترونیکی، برای تنظیم جریان تشکیل شده است. یکی دیگر از بخش‌های پاور کامپیوتر که باید با آن آشنا شوید، اتصالات آن است. اتصالات پاور تعیین می‌کنند که منبع تغذیه شما به چه دستگاه‌هایی می‌تواند برق‌دهی کند.

پاوری که معرفی کردیم و قصد بررسی آن را داریم، دارای توان ۶۵۰ واتی است. البته پاورهایی با توان کمتر هم می‌توانند نیاز شما را کاملاً برطرف کنند و همه کاربران نیازمند پاورهای چندصد واتی نیستند. به‌طور کلی پاورهایی با تمام بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ وات برای اکثر کامپیوترهای شخصی دسکتاپ مناسب هستند. شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چگونه می توان یک پاور مناسب را از نظر ظاهری شناخت ؟ چرا که برای مصرف کننده نهایی امکان انجام تست های فنی وجود ندارد.

پاورهای سوئیچینگ راندمان کاری بالاتر نسبت به پاورهای خطی دارند؛ زیرا پاورهای خطی توان اضافی را به صورت گرما هدر می‌دهند، در حالی که پاورهای سوئیچینگ، از قطعات استفاده می‌کنند که کمترین میزان اتلاف انرژی را خواهند داشت. هنگام نصب یک منبع تغذیه در رایانه، باید تمام کابل‌های سخت‌افزاری اصلی و کانکتور را به هم وصل کنیم تا برق را به اجزای مختلف رایانه منتقل کنیم. همچنین ممکن است عبارت Single rail یا Multi rail (تک‌ریل یا چندریل) را نیز روی پاور خود مشاهده کرده باشید. به‌عنوان‌مثال پاور موردبررسی ما یک پاور تک‌ریل ۱۲ ولتی است و تمام اتصالات موجود در آن جریان +۱۲ ولت را انتقال می‌دهند. در پاورهای چندریل ممکن است چند کانال ۱۲ ولتی وجود داشته باشد و در بیشتر موارد چنین پاورهایی می‌توانند نیروی بسیار بیشتری را نسبت به پاورهای تک‌ریل انتقال دهند.

تعداد کابل

خرید پاور و منبع تغذیه کامپیوتر با قیمت مناسب بروزکالا

توسط مجتبی شکوری

مجتبی شکوری