بهترین رستوران های سنتی تهران با فضای نوستالوژیک و زیبا

مخصوصا در کامپوزیت ها برای رنگ آمیزی باید، پرایمر مخصوص خود را استفاده طراحی داخلی کافه رستوران کرد. برای دیزاین یک خانه به سبک ایرانی میتوان از صنایع دستی ایرانی استفاده کرد. یکی از اصلی ترین عناصر تکمیل کننده ی دکوراسیون کافی شاپ، نورپردازی می باشد. برای طراحی این دکوراسیون داخلی از سبک مینیمالیستی استفاده شده است که عنصر اصلی به کار رفته در طراحی، چوب می باشد. در مرحله بعدی از کار بازسازی ساختمان بیشتر به حوزه طراحی دکوراسیون داخلی پرداخته می شود. طراحی رستوران به سبک روستیک و استفاده از بافت آجری قرمز و متریال طبیعی باعث ایجاد فضایی دنج و صمیمی شده است. از ترک خوردگی و شکاف جلوگیری کند. رنگهای پایه ای که در ساختمان استفاده می شوند، مقاومت بالایی در برابر پوسته شدن و ترک خوردگی را دارند. باید در ساختمان قسمت هایی که ترک خوردگی و یا نیاز به ترمیم دارند، انجام شود. در نمای بیرونی ساختمان قسمت های که پنجره دارند و یا اینکه بعضی از سطوح فلزی هستند و در اثر تغییر شرایط آب و هوا زنگ زده شده اند. طبقه بندی هتل ها براساس ستاره از اواخر دهه 1950 مورد استفاده قرار گرفته است.

و زمانی که از غلتک برای رنگ آمیزی استفاده می کنیم. هتلها در این دستورالعمل در پنج سطح به شرح زیر درجهبندي می شوند. صفحه مربع شکل پایه داری که برای توزیع بار روی تکیه گاه استفاده می شود، را صفحه زیر ستون می گویند. برای شست و شوی ساختمان باید از بالا به پایین این کار انجام شود و اجازه دهیم که ساختمان بطور کامل خشک شود، حتی اگر از قبل ساختمان رنگ داشته، باید بطور کامل رنگ را از بین ببریم، چون با رنگ جدید مخلوط میشود و بعد از خشک شدن رنگ ساختمان، آن قسمت رنگ دیگری را به خود میگیرد. پرایمر ها بصورت غلتک، قلم مو و پیستوله قابل انجام هستند.نکته ی مهم این است که تمام نمای ساختمان توسط پرایمر باید پر شود، حتی ذره ای از ساختمان بدون پرایمر نباشد، چون از کیفیت کار کم می شود. از مقاومت بیشتری در برابر شرایط جوی برخوردار است. بعد از اینکه رنگهای نمای ساختمان خشک شدند قابلیت آب گریز، غبار گریز و مقاوم در برابر اشعه ی UV و همچنین شست و شوی ساختمان با استفاده از واترجت هر چند بار که شخص دوست دارد، امکان پذیر است.

بعضی از ساختمان ها از نمای سیمانی استفاده شده اند، این نما به مرور زمان فرسوده میشود و یا اینکه به علت تغییر در شرایط آب و هوا، در نما ترک و یا شکاف ایجاد می شود و اگر می خواهیم نما را رنگ کاری کنیم، اول باید این قسمت ها را درست و جاهای خالی را پر کنیم، بعد شروع به رنگ کاری کنیم. قبل از اینکه رنگ آمیزی انجام شود، سنگ نما را پیچ رولپلاک کرده باشیم،این امر باعث می شود که از سنگ نما مطمئن شویم، چون به مرور زمان ممکن است، سنگ در اثر شرایط محیط، استحکام خود را از دست بدهد و بیفتد که هم خطرناک است و هم از زیبایی ساختمان کم می شود و بعد شروع به رنگ آمیزی ساختمان می کنیم. در نماهایی که از رنگ اکرولیک استفاده کرده اند، بهتر است، پرایمر شیری رنگ که خاصیت آن مانند چسب بتن است، استفاده شود. از رنگ آمیزی با طناب استفاده می کنیم که بیشتر در تاسیسات صنعتی، پالایشگاهی، رنگ آمیزی بونکرها و رنگ آمیزی سکوهای نفتی که در دریا هستند، از روش طناب استفاده می کنند. برای اینکه دو لوله داربست را به هم وصل کنند، از میله شکافدار اتصال استفاده می کنند.

مقاومت بالایی در برابر نور خورشید و اشعه ی فرابنفش UV داشته باشد. اینجا هم از نور طبیعی بهره مند خواهد شد، اما نه به شدت اتاق اول! پس از نورهای متمرکزتر برای این اکسسوریها استفاده کنید. با این مطلب ازچیدانه همراه باشید. با خانه طرح در بررسی این رستوران بامزه و البته مدرن همراه باشید . مدیچی رستورانی است که قرار است طعم ها و خاطرات ویژهای را به شما هدیه دهد البته هدایای مدیچی فقط معنوی نبوده و شما با برگزاری جشنها و تولدهای خود در این رستوران با هدایایی که برای شما در نظر گرفته شده است سورپرایز خواهید شد. البته زمانی رنگ آمیزی انجام می شود که خیلی کثیف و یا رنگ پریده باشند و با شست و شو تمیز نشوند. این داربست ها با کمک لوله هایی فولادین که دارای قطر 5 و ضخامت 4 میلیمتر هستند و با کمک گرفتن از بست ها به هم متصل می شوند. به کمک بست، دو لوله افقی که زاویه ی 90 درجه را تشکیل میدهند به هم متصل شده که بست لوله ای افقی نام گرفته اند. همان طور که در ابتدا اشاره کردیم، یک رستوران سنتی دارای ویژگی های خاصی است، از نورپردازی گرفته تا چیدمان فضا، سبک تهیه غذاهای ایرانی و یونیفرم کارکنان، حتی موسیقی که در این نوع رستوران ها پخش می شود هم بسیار مهم است.

این داربست ها ثابت و مستحکم هستند و برای ارتفاع های بلند مورد استفاده قرار می گیرند. این داربست ها بعد از نصب برای رنگ کاری در ساختمان، سیمان کاری، شیشه شوی و رولپلاک سنگی که در نمای ساختمان است، استفاده می شوند که داربست بیشتر زمانی کاربرد دارد که ارتفاع ساختمان ها خیلی زیاد باشند. رنگ آمیزی ساختمان باید تا مرحله پوشش نهایی انجام شود، طوری که زمانی که نقاشی تمام شد، بر روی ساختمان سایه نیندازد و رنگ نهایی را نشان دهد، یعنی کمرنگ یا پررنگ نباشد،کیفیت و مرغوب بودن رنگ یکی از مهمترین عامل در رنگ آمیزی نمای ساختمان است.

در طراحی دکوراسیون هتل سقف های موجدار و منحنی، دیوارهای ماسه ای بافت دار، و مجسمه هایی که شبیه دُم ماهی هستند، خلاصه ای از سفر مهیجی است که مسافران این هتل تجربه می کنند. نکته ی دیگر برای سفت کردن پرایمر و یا زیاد کردن حجم آن نیاز نیست از رنگ استفاده شود، زیرا این کار باعث می شود، خاصیت پرایمر کم شود و کیفیت اولیه خود را نداشته باشد.شما در حال مطالعه مقاله قیمت طراحی نما و دکوراسیون داخلی هستید. اما بهترین و معقولانه ترین کار این است که شما از یک طراح ماهر، متخصص و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید، تا با صرف کمترین هزینه بتوانید زیباترین طراحی و دکوراسیون را برای رستوران سنتی خود خلق کنید؛ چرا که تعادل، نظم و هماهنگی از جمله معیارهای اصلی طراحی داخلی به شمار می آید که صددرصد می تواند فضای مورد نظر شما را به شکل قابل قبولی به نمایش بگذارد.

داربست هایی که در اجرای نما و یا هر کار دیگری در ساختمان استفاده میشوند، فاصله ی ریشه آنها 3 متر و فاصله هر قالب آنها حدود 5/1 متر و سایز طولی هر قالب 1 متر است. بیشتر از اینکه شست و شوی نما به زیبایی ساختمان کمک می کند، رنگ آمیزی با طناب نیز به جلوه ی ساختمان کمک بسزایی می کند. رنگ رزین اکریلیک: این رنگ ها از ترکیب آب و روغن بدست می آیند. برای آشنایی بیشتر می توانید مقاله رنگ آمیزی ساختمان را مطالعه کنید. رنگ آمیزی در فصل زمستان مناسب نیست،برای همین بیشتر رنگ کارها فصل بهار و تابستان را برای انجام این کار انتخاب می کنند. شما می توانید طبق سلیقه ی کارفرما، سبک دکوراسیون و تم کافی شاپ خود را انتخاب نمایید.

به این دلیل که این رنگها بسیار مقاوم و در برابر تغییرات آب و هوایی و همچنین اشعه ی UV مستحکم و مرغوب هستند و خاصیت رنگ خود را از دست نمی دهند. همنچنین برای دیوارها و کفپوش ها می توان از رنگ های گرم و روشن استفاده نمود. در برابر قارچ ها و باکتری های که روی سطح بوجود می آیند، مقاوم و مستحکم باشند. ابتدا باید سطح را با کمک دستگاه واترجت شست و شو داد تا از پوسته شدن جلوگیری کند و به کیفیت کار اضافه شود. استفاده از رنگ در نمای مختلف با هم متفاوت است. حس راحتی و صمیمیت چیزی است که همهی کافیشاپهای دنیا را شبیه به هم میکند. بنابراین باید پیش از هر چیزی به این تم اصلی و اینکه چطور می توانید آن را توصیف کنید فکر کنید و ورودی جذاب و خاص رستورانتان را بر اساس آن بسازید.

هدف اول استفاده بهینه از فضای در دسترس و هدف دوم خلق حس و حالی مشابه داشتن سفری ریلی در هند. می بیند نماهایی که از چوب ترمو استفاده شده و رنگ آمیزی روی آنها انجام شده، این نماها رنگ خود را ازدست داده و نما کاملا سفید شده است. در نماهایی که از کامپوزیت استفاده شده اند، اگر بخواهیم آنها را نو جلوه دهیم، از شست و شوی نما استفاده می کنیم که اگر تغییری در این نما بوجود نیامد، از رنگ آمیزی کامپوزیت ها کمک می گیریم، این امر باعث زیبا شدن کامپوزیت ها می شود. اولین مرحله برای انجام رنگ کاری در ساختمان، شستن نمای ساختمان است، این امر باعث میشود که گرد و غبار از ساختمان از بین برود. برای چسبندگی بهتر رنگ، باید از پرایمر مخصوص و همچنین از آستر زنی مربوط به این امر استفاده کرد. گاهی می توان این رنگ ها را در طراحی و نقاشی ها به نمایش گذاشت و نظر افراد را جلب کرد. یک مزیت دیگری که در طراحی سایت رستورانی به صورت اختصاصی این است که کار با کنترل پنل مدیریت بسیار آسان و راحت بوده و مدیر سایت بدون داشتن دانش فنی میتواند براحتی وب سایت را مدیریت کرده و سایت را بروزرسانی کند.

در واقع شما از فضا برای بهبود خدمات خود و ارزش گذاری رستوران استفاده کرده اید مدیریت فضا نقش مهمی در تاثیرگذاری بر تصمیمات خرید ایفا میکند، چرا که باید قادر به ایجاد رابطه نه تنها فیزیکی بلکه به لحاظ روانی باشد. با گسترش هر چه بیشتر شبکه های اجتماعی و اشتراک عکس بین کاربران، هر چقدر که فضای داخلی یک رستوران خلاقانه تر و حرفه ای باشد افراد بیشتری در آن عکسبرداری کرده و عکس های خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند. در برخی مواقع فقط یک نفر برای کارهای حسابداری در این اتاق می نشیند و در برخی مواقع ممکن است افراد بیشتری برای کارهای پشت میز نیاز باشد. در بعضی از نماها افراد دوست دارند که از چوب ترمو استفاده کنند، یکی از دلایل استفاده از این چوب این است که بعد از سه تا پنج سال می توان، این نما را رنگ آمیزی مجدد انجام داد. حداکثر ارتفاع این داربست ها سه متر است که بیشتر تعمیرکاران و نقاشان که در قسمت داخلی منزل کار می کنند، از این داربست های کوتاه استفاده می کنند. برای جلوگیری از حوادث غیر مترقبه باید داربست ها را با حداکثر فاصله ی شش متر به دیوار ساختمان مهار کرد.

توسط مجتبی شکوری

مجتبی شکوری